אודות

המפגש שלי עם היוגה התחיל בעקבות חיפוש אחר פרקטיקה שהיא מעבר לגוף הפיזי.

עד לאותו מפגש בגיל 23 עסקתי בתחומים שונים הקשורים לגוף.

סיימתי תואר ראשון בחינוך גופני, עבדתי בהוראה במשך 4 שנים, הדרכתי קבוצות בתחומי הספורט השונים מאירובי, ספינינג ועד התעמלות למניעת אוסטאופורוזיס.

בשלב מסוים בעקבות פציעה, הרגשתי שאני מתרוקנת וחשבתי לעצמי שבטוח יש משהו בחיים שיכול למלא את התחושה הזאת.

נסעתי לטיול במזרח ובביקור במנזר בודהיסטי התעוררה בי הסקרנות. החוויה של השקט והשתיקה של הנזירים העירו בי תחושות של מלאות ושלמות.

חזרתי לארץ והחלטתי ללכת עם הלב והנשמה.

לחווית היוגה נחשפתי בקורס מורים אשטנגה ויניאסה יוגה אצל שמעון בן אבי בשנת 2003, הייתה לי הזכות להיות אסיסטנטית בקורס מורים ליוגה, השתתפתי בקורס איינגר אצל המורה מהש בהודו לימודי פילוסופיה ובריאות טבעית ומאז אני מתרגלת יוגה ומלמדת קבוצות מגוונות של גברים, נשים (גם בהריון) ואימונים אישיים לאנשים עם צרכים מיוחדים.

יש לי הזכות הגדולה להעביר את המסורת לכל מי שהתעוררה בו התשוקה להרגיש קרוב לעצמו, לשחרר לחצים ועומסים ,לטפל בכאבי שרירים ומפרקים ליצור מעבר מהרעש אל השקט ומבחוץ פנימה.

היוגה עבורי היא החיים.

לפתוח את הבוקר במדיטציה, לתרגל בתנועה תנוחות המחזקות ומשחררות את הגוף ואת הנשמה , להאריך את הנשימה, להתבונן במחשבות בהכרה, להתחבר לתחושות, להתנסות בכל יום מחדש ולהיות בחקירה.

היוגה נותנת כלים מצוינים לצעוד בדרך החיים, לחוות מצבים של עונג וכאב ולהכיר בצמדי הניגודים : שמחה ועצב , חום וקור, התרחבות והתכווצות...להבין שהכל נמצא בשינוי, כל רגע משהו משתנה וצריך לסמוך על החיים , להיות במקום שלם, לחיות מתוך המלא ולא החסר, לראות תמיד את היש ולהודות על הקיים מתוך צניעות וענווה.

אני מרכינה ראש ומודה לכל המורים שפגשתי בדרך במיוחד למורי היקר שמעון בן אבי ,

לתלמידים המתמידים והחדשים שמצטרפים למעגל היוגה,

לבן זוגי יחיאל האהוב והמאפשר ולשני ילדיי היקרים דניאל ועידו שמחזקים לי את החיבור לחיים ומלמדים אותי מהי רגישות, הקשבה ונוכחות.

בית ליוגה הוא מרחב שנוצר מתוך משאלה וכוונה אמיתית לחלוק ולשתף עם כל אחד ואחת את קסם היוגה והמתיקות של החיים.

נמסטה ליזה