הרצאה בבריאות טבעית (התקיימה במסגרת סדנת יוגה ושייקים בריאים)

הרצאה בבריאות טבעית/ליזה גאבר
הקדמה:על מנת להבין את הנושא הבריאות הטבעית אני חייבת להתייחס לנושא מחלה, על מנת להבין את נושא הריפוי אני חייבת להתייחס לרפואה הקונבנציונלית לא על מנת להשמיץ כי יש בי ידיעה שיש בכוונה של הרופאים לרפא רק שיש פער מאוד גדול בהבנה הבסיסית של מהי בריאות אמיתית ומהי מחלה ודרכי הטיפול בה.
מהי בריאות טבעית?
בריאות היא ערך קיומי וזכות בסיסית לכל אדם.
לפי חוקי הטבע והיקום לכל אדם מגיע להיות בריא ולחיות את החיים בבריאות שלמה.
הבריאות היא בידיים של האדם, האחריות היא של האדם .
ביסוס הדברים על רפואת הרמבם-הנחת היסוד שלו שבריאות הינה המצב הטבעי של האדם: ״צריך אדם להרחיק עצמו מדברים המאבדים את הגוף , להנהיג עצמו בדברים המבריאים ומחלימים. לעולם לא יאכל אלא כשהוא רעב ולא ישתה אלא כשהוא צמא, ואל ישהה נקביו אפילו רגע אחד. ״
״ ומי שהפיצו את הדרך הזו היו רופאים טבעונאים כמו
ג'יימס תומפסון שהיה תלמיד של דר לינדלר שהקימו בשנות ה20 ביס להיגיינה טבעית ולריפוי טבעי שבסקוטלנד,
בהמשך מי שכתב את הידע היה הרברט שלטון (ספרים כמו: הצום עשוי להציל את חייך, והרעלה עצמית של טילדן)
ובארץ יצחק בן אורי שכתב את `תזונת האדם ובריאותו' ו 'הריפוי הטבעי הלכה למעשה.'
הבריאות הטבעית מדברת על סיבה ומסובב, כל הדברים בטבע מתקיימים ע"פ סדר מאורגן וע"פ חוקים.
הריפוי הטבעי הוא מדע מבוסס וריפוי או מחלה הם לא דבר מקרי!
לכל מחלה יש סיבה!
צריך למצוא את הסיבה ולנטרל אותה.
נטיית הטבע להיטיב ,הטוב והמיטיב,מקור האור והאושר האינסופי אם כך נשאלת השאלה:
למה קיים סבל בעולם? למה יש מחלות?
כדי לענות על השאלה הזאת אנו צריכים להבין מהי מחלה ולמה היא נגרמת?
מחלה היא תהליך תגובה של הגוף לפעולות שאדם עשה שלא בדרך הטבע, חרג מדרך הטבע.
- אם נשאל אדם מהי מחלה?
הוא יגיד שמחלה היא תחושה שהוא לא מרגיש טוב וזוהי הטעות ביסודה כי התחושה הלא טובה היא דרך הריפוי ולא המחלה, חום, כאב, דלקת הם סימפטומים של ריפוי ולא מחלה!
- אם נשאל את הרפואה הקונבנציונאלית מהי מחלה, נקבל תשובה בסגנון של וירוסים וחיידקים (אפרט בנושא בהמשך) שתקפו את האדם החולה, גרד, פריחות , שיעול- שעלת, שלשול ..
ע"פ הבריאות הטבעית כל המצבים שהוזכרו לעיל הם תהליך של ריפוי ולא מחלה.
תהליך של החלמה ולא מחלה.
הנחות היסוד לטענה זו הן:
1.כל דבר בטבע מתקיים ע"פ חוק, אם אדם יחיה ע"פ חוקי הטבע יהיה בריא אם יפר את חוקי הטבע יקבל סבל וייסורים!
2.הטבע לעולם אינו טועה! הסבל והייסורים הגיעו על מנת לנטרל את הסיבה ולהחזיר את מערכות הגוף לתפקוד תקין, ללמד אותנו היכן חרגנו ולמצוא את גורם הבעיה, ייסורים הם נורה שנדלקת ומביאה את האדם להתעוררות על מצבו
3.גורם המחלה היא הפרת חוקי הטבע!
4.ההתייחסות אל הגוף היא כאל אחד שלם ולא לחלקים ממנו-אם יש דלקת ריאות כל הגוף יסבול ולכן בתהליך הריפוי נתייחס לכל הגוף כמכלול, הרפואה המערבית מתייחסת בטיפול לחלקים של הגוף לדוג: אדם עם אנגינה שחוזרת יציעו לו להוריד את השקדים, אדם סובל מבעיות בנשימה –קוצר, אסטמה יקבל טיפול סטרואידי לסימפונות.
5.גם מחלה היא לא ישות נפרדת שמתקיימת בפני עצמה ותוקפת אנשים,
לא קיים דבר כזה וירוס תקף במקרה אדם , ארב לו בפינה ותקף אותו כמו שהרפואה הקונבנציונאלית אומרת.
אין מחלות כישות עצמית , אין שיעול! אין סרטן! (מדברים על מגיפת הסרטן, זה לא קיים אם מבינים שאנשים במשך שנים צורכים פסולת וצוברים רעלים, כל דבר בכלי התקשורת עובד על השפעת תודעת האדם והם מצליחים לגרום לאנשים לצבור ולצרוך המון פסולת, התופעה של מחלת הסרטן שמופיעה בזמנים אלו היא התוצאה המדויקת לאורח החיים של פסולת רגשית:לחץ, סטרס, דיכאון, חרדות
ופסולת פיזית: מזון שהוא לא מזון כי הוא לא מזין, מוצרי קוסמטיקה שמלאים בכימיקלים ותרופות )
לפיכך כשאדם הפר את חוקי הטבע ולדוגמא אכל משהו לא טוב, התנהג שלא בדרך הטבע, הגוף יגיב בתגובה של הקאה ,בחילה שלשול על מנת לרפא ולפלוט את האוכל המקולקל החוצה.
אדם שאף לריאות גוף זר הגוף ישתעל על מנת לדחוף את הגוף הזר החוצה
מכאן ששיעול, פריחה , הקאה, שלשול ... הם תהליך ריפוי , החלמה ולא מחלה.
מה עושה הרפואה המערבית? מזהה את התופעות הללו כמחלה ונותנת טיפול שעוצר את הסימפטומים (שהם הריפוי) מה יקרה? המצב יחמיר! הרפואה הקונבנציונלית לא מטפלת בסיבות היא מטפלת רק בתוצאות. כל שיטה רפואית , שלא מאתרת את הסיבה ולא מנסה לסלקה היא נידונה לכישלון כי העניין יחזור ויחזור ויחזור.
לדוגמא: פריחה בעור צריך למצוא את הסיבה, כל משחה או תרופה שתיקח לא ירפא רק יחמיר.
דוגמא:אדם הסובל מאולקוס –קיב, אם יפסיק לאכול במשך שבוע יתחיל להיווצר קרום מסביב לקיב והוא ירפה את הפצע, אם ימשיך לאכול הפצע כל הזמן יפתח ואפילו יגדל, כמו ילד שנפצע וכל הזמן ממשיך לגרד את הקרום, הפצע לעולם לא יתרפא.
דוגמא: אם יש לאדם יתר לחץ דם נותנים לו תרופה לכל החיים, כנל לגבי קוליטיס, אסטמה מיגרנות.. למה? כי לא מטפלים בסיבות.
תרופות זה רעלים, על זה אין ויכוח גם הרופאים אומרים , רק שהם חושבים שבכמות גדולה זה רעל ובכמות קטנה יש בזה פוטנציה לרפא וקוראים לזה תרופה.
מחלה היא תגובה נכונה של הגוף/הנפש לגירוי לא נכון!
** ריפוי- הנקודה המהותית בעניין הריפוי והיא:
הגישה החיותית-
מהו הדבר הזה שנותן לנו חיים ומחייה אותנו?
מהו אותו גורם שנמצא בגוף והוא זה שמרפא?
מהו אותו גורם שמחזיר את המצב למוטב?
איך יכול להיות שאדם ביום אחד שהוא חולה בשפעת מרגיש שהוא עומד למות ולאחר מספר ימים בלי שלקח שום תרופה חוזר לעמוד על הרגליים ולתפקד כרגיל?
כוח החיים, אנרגיה, פראנה, צ'י, אורגון, אלהים, כוח הבריאה...ועוד שמות רבים שהוזכרו בכתבים עתיקים ובתורות שונות.
אותו כוח שמתקיים ואינו תלוי בגוף או בכל דבר חי, הוא בא לידי ביטוי דרך גופים.
כמו לדוגמא חשמל שאינו תלוי במנורה או בגנרטור הוא רק בא לידי ביטוי דרכם, על מנת לאפשר לאותה אנרגיה לזרום דרכינו אנו צריכים לדאוג לתנאים מתאימים לאבני יסוד טובים. הגוף עם הזמן מתכלה נמצא בדושה -בנסיגה, וכוח החיים הפראנה הוא נצחי- (אנו מזהים זאת בשפה שלנו במושגים של פורושה – הנצחי, הרואה המתבונן ופרקריטי- המשתנה, הנראה, כל עולם התופעות), עד גיל 30 רמת האנרגיה בגוף גבוהה והיכולת להתמודד עם רעלים בד״כ טובה, מגיל 30 מתחילה האטה וזה הזמן להתחיל שינויים לפני גיל 40, בגיל 40 כל הפסולת מתחילה לצוף ׳עולם התופעות׳ מתעורר. לא בכדי אומרים משבר גיל ה40, אחרי 40 שנה במדבר.... רמת האנרגיה יורדת אבל יכולה להישמר אם דואגים להזין את הגוף בצורה מדויקת מבחינת הכמות והאיכות.
(דוגמא: העור בגיל צעיר מתוח וחוזר לטקסטורות שלו באופן מיידי, אצל אדם מבוגר שכמות הרעלים בגופו גדולה העור הוא צמיגי וחזרה לטקסטורה לא מיידית.)
אחת הפעולות שאנשים עושים שמפרים את חוקי הטבע ומביאים עצמם למצב של סבל ומחלה הם חומרי בניין לא טובים,ברובד הגוף וברובד הנפש.
זה כמו לבנות בניין עם יסודות פגומים ואז הבניין יקרוס.
כך גם הגוף, על מנת לאפשר את תהליכי הבניין של הגוף חייבים לתת לו את חומרי היסוד הכי טובים כך נאפשר התחדשות של הגוף:
כל מערכות הגוף והתאים מתחלפים כל 7 שנים כל 7 שנים נוצר גוף חדש- מלבד מע' העצבים (זיכרון)
לדוג:- תאי רקמת העור מתחלפים כל 2-4 שבועות
-תאי מערכת העיכול כל 6 ימים (הרבה תנועה )
-תאי דם אדומים כל 120 ימים.
מהות הריפוי: היכולת לבנות גוף חדש במקום זה שהתפרק ,זהו תהליך שמתרחש כל הזמן.
***כוח החיים הוא אחד אין דואליות הוא גם הורס וגם בונה הכל!
***יש מקור אחד ויחיד לכל המחלות והוא צבירת פסולת,יש רק מחלה אחת והיא צבירת פסולת!
בחיים שלנו כיום רוב התחלואות נגרמות בעקבות עודף- עודף באוכל, עודף בדיבור, עודף בצבירה של חומר, החושים הלכו לאיבוד ועודף לוקח את כל הכוחות של הגוף.
כשכמות הרעלים שנקלטה גדולה מהיכולת של הגוף לפלוט זהו מצב של מחלה מחלה היא עודף רעלים בגוף וכדי לפנות את הפסולת שהצטברה הגוף יכניס את עצמו למשבר הבראה שיבוא לידי ביטוי בתופעות של חום , כאב, דלקת.
כאב- הוא סימן התראה שאומר לאדם שצריך לשים לב, להגביל תנועה על מנת לרפא את המקום, מה אדם עושה במצב זה? או הרפואה המערבית? נותנת כדור כדי שלא יכאב והאדם ממשיך לתפקד כרגיל, הנזק יהיה גדול יותר.
מה צריך לעשות במצב זה? לבדוק למה הגיע הכאב ולאפשר מנוחה , להיעזר בקומפרסים ולהחזיר לגוף את כוחות הריפוי.
לדוג: עומס יתר על הגב יגרום לכאבי גב, הרפואה תתן משככי כאבים והאדם ימשיך בפעולות שיגרמו עומס נוסף על הגב, מה יקרה? פריצת דיסק)
חום- חום הוא תהליך ריפוי פנימי שנוצר ע"י חיידקים שמגיעים לרקמה פצועה ומייצרים תסיסה על מנת לפנות את הרקמה הפגועה ולאפשר חידוש של רקמה חדשה.
חיידקים לעולם לא פוגעים ברקמה בריאה רק ברקמה חולה!
מהי רקמה פגועה? ניקח דוג ענבים כשהם שלמים חיידקים לא יתקרבו אליהם אבל אם נפצע את הענב מייד יגיעו חיידקים יווצר ריקבון ,עובש בתהליך התסיסה נוצר אלכוהול וחום ולאחר שסיימו את תפקידם הם מתים בתוך התסיסה האלכוהולית והרקמה מתפנה.
הרפואה המערבית מזהה את המחלות עם החיידקים אבל היא לא מבינה שמה שמביא את החיידקים זה הזיהום, הלכלוך , הריקבון . לא החיידקים הביאו את הפסולת.
ערימת קומפוסט, יגיעו חיידקים לפרק את הריקבון אבל לא החיידקים הביאו את הקומפוסט. אדם שאוכל זבל יגיעו חיידקים כדי לפרק את הזבל שנכנס ולהוציא אותו החוצה. בעבר אם היה זיהום במים משרד הבריאות היה מוציא תקנה להרתיח את המים , אז נשאלת השאלה האם זבל שעבר הרתחה או זבל שלא עבר הרתחה הוא לא אותו הדבר, משרד הבריאות מזהה את הבעיה בחיידקים שהגיעו בעקבות הזבל. הגישה היא הפוכה אם ננקה את זיהום לא יהיו חיידקים שיגיעו לפנות את הזיהום. החיידקים הם לא הבעיה הבעיה היא בזיהום ואותו צריך לפתור. זהו פיתרון לסיבה שהגיעו חיידקים.
דלקת- תהליך ריפוי יותר חזק מחום, על מנת לנקות ולפנות פסולת שהצטברה באיבר צריך נוזלים , כמו סיר מלוכלך שצריך נוזלים כדי לנקות, יחד עם כדוריות דם לבנות נוצרת בורסה מסביב לאזור הפגוע והדלקת מפנה את הלכלוך החוצה, אם נעצור את הדלקת בעזרת אנטיביוטיקה היא תנדוד למקום אחר בגוף, (בהולנד כבר זיהו את החוכמה הזו של הריפוי ולא נותנים יותר אנטיביוטיקה כטיפול משפחתי.)
אלו מספר דוגמאות בקשר לתופעות ריפוי ומה שאנשים קוראים לזה מחלה, אך יש עוד סימפטומים רבים נוספים המופיעים על מנת לרפא: פריחה, שיעול, עיטוש, שלשול, בחילות...
במצבי בריאות וחולי נתייחס ל 3 נקודות עיקריות:
1.הרכב דם ולימפה- קשור לתזונה נקיה בריאה ובכמות מתאימה-
חשוב לדעת שבארוחה אוכלים עד מילוי של 2/3 מהקיבה על מנת לאפשר את הפריסטלטיקה של הקיבה (הרמב"ם אמר שעדיף לאכול מזון מזיק בכמות קטנה מאשר לאכול מזון בריא בכמות גדולה, כיוון שמזון בריא בכמות גדולה לא מתעכל נהפך לפסולת בכמות גדולה שצריכה להתפנות מהמערכת, ולוקחת המון אנרגיה מהגוף), האוכל לא מזין את הגוף , העיכול מזין את הגוף.
2.מינימום של צבירת פסולת – לארגן את סביבת החיים למצב של כמה שפחות נצבור פסולת, רגשית תזונתית סביבתית, כי אנחנו כל הזמן קולטים ולכן גם לאפשר מספיק זמן למערכת לפלוט, יש אנשים שלא מפסיקים להכניס מזון לגוף מבלי לתת זמן לתהליך העיכול לעכל ולספוג את מה שצריך: ויטמינים , מינרלים ולכן חשוב מאוד לקחת הפסקות לפחות של 3 שעות אחרי ארוחה.
הזמן הכי משמעותי לפליטת פסולת הוא זמן שנת הלילה
הגוף עסוק בפינוי הפסולת בצורה הכי משמעותית ורואים את ההפרשות בבוקר, לכן רצוי להפסיק לאכול לפחות 3 שעות לפני שהולכים לישון על מנת לאפשר את הפינוי כמו שצריך ובבוקר להשלים את תהליך הניקוי בשתיית מים חמימים עם לימון
3.מקסימום אנרגיה עצבית חיותית- לחיות את החיים בשמחה, בהודיה, בשלווה , לתרגל יוגה ולהכיר , להאמין ולדעת שכוח החיים / הבריאה נמצא בתוכנו ונטייתו להיטיב. כשאתה מאמין ויודע את זה אין כוח יותר חזק מזה לריפוי.
מספר פעולות המתרחשות בגוף על מנת להבין תהליכים ולהתייחס אליהן:
הריפוי הוא פנימי- אין ריפוי חיצוני! לא תרופות סיניות, טיפות, תרופות צמחים....מה שיצר את המחלה ירפא אותה!כל הריפוי הוא פנימי
1.חלוקת האנרגיה בגוף ע"פ צורך וחשיבות של הפעולות-
לדוגמא: אדם לומד. רוב האנרגיה תלך למוח, המוח צרכן פחמימות ולכן רצוי לדאוג לפחמימות שמתפרקות במהירות וללא עומס על מערכת העיכול כמו עמילנים- לחם, שהם רב סוכר שלוקח לגוף הרבה זמן ואנרגיה לפרק , במקום זאת נצרוך חד סוכר- כמו פירות וניתן לגוף כמות גדולה של אנרגיה מבלי לקחת אנרגיה מהגוף כדי לפרק.
לדוגמא: אדם שאכל ארוחה כבדה כל האנרגיה תלך לעיכול
2.חוק ההשפעה הכפולה- לכל פעולה יש תגובה , התגובה מתחילה כשמסתיימת הפעולה באותה עוצמה בכוון הפוך ולאורך כל היום
לדוגמא: אדם עייף- צריך ללכת לנוח, במקום זה שותה קפה- מקבל חומר שנקרא קלואידים המשפיע על המערכת הפרהסימפטטית ומעורר אותו, ברגע שהסתיימה הפעולה של הקפאין אדם ירגיש עייף יותר לאורך כל היום.
לדוגמא:עזרה לפליטת רעלים דרך הנקבוביות בעור אדם התקלח במים חמים, יסיים את המקלחת במים קרים הנקבוביות יתכווצו, ברגע שיצא מהמקלחת הנקבוביות יחזרו להתרחב ותהיה פליטת רעלים למשך כל היום
דוגמא: אדם נכנס לישון עמוס וטרוד במחשבות ולא מצליח להירדם, במקום לנשום עמוק ולהרגיע את המחשבות ע"י מדיטציה, לוקח כדור שינה בונדורמין, ואבן.. שמפיל אותו, הכדור מאוד חזק ומשפיע בצורה מלכותית, מרגע שהשפעת הכדור תתפוגג האדם יקום עייף יותר ולאורך כל היום, אם ימשיך לקחת את הכדור זה יגרור אותו לתופעות קשות יותר.
לדוגמא: אדם מרגיש דכדוך עמוק, ידליק טלויזיה ויזדהה עם התכנית שעל המסך ירגיש שמח באופן מלאכותי, מרגע שיכבה את הטלויזיה העצב יהיה גדול יותר לאורך זמן.
3.חוק ההגבלה- שימוש יתר באיבר מסוים עד כדי התשה הגוף יעכב את פעולתו,יגביל אותו וישבית אותו .
דוגמא: אכילת סוכרים לאורך זמן, רקמת הלבלב תתעבה והוא יפסיק להפריש אינסולין ותיווצר עליה ברמות הסוכר בדם בהמשך סכרת.
דוגמא: אדם חווה דיכאון ממושך, הנפש לא מוכנה יותר להתמודד ותפתח מצב פסיכוטי או מחלת נפש אחרת
דוגמא: צריכת שומנים ובעיקר שומנים מן החי בכמות מופרזת, תתפתח צרבת, ואם אדם יקח גם תרופה (לוסק) להשתקת הצרבת יחטוף בהמשך אולקוס- קיב בקיבה אם לא יפחית מתריכת השומנים יגיע למצב ניווני.
4.חוק החיסכון- בתנאים של עודף הגוף יאחסן עודפים לזמנים שיצטרך- מנגנון שמירה על הקיום כמו גליקוגן שמאוחסן בכבד, שומנים...
לדוג: אדם יכול לצום עד 60 יום מבלי לאכול ורק עם שתייה, ושלושה ימים ללא שתיה
** גם אחסון של תחושות שמחה, חום ואהבה
לדוג: ילד שמקבל חיזוקים חיוביים בבית יוכל להתמודד עם מצבים קשים בחוץ
גם חיסכון אנרגטי כמו מנוחה של הנפש, שקט נפשי לצורך התמודדות עם מצבים נפשיים מאתגרים,
לדוג: אדם שמתרגל רוגע ע"י נשימות מדיטציות... במצב שאדם ינסה לפגוע או להעליב אותו הוא לא יעלב ויפגע.
5.חוק ההסתגלות- לגוף תגובה אינסטינקטיבית לשמירה על החיים והתרחקות מהמזיק והתקרבות למועיל.
כשאדם מזיק לעצמו בהתחלה הגוף ידחה ואח"כ יסתגל לפעולה שאינו יכול לרסנה או להרסה.
לדוגמא: עישון קבוע, צריכת אלכוהול באופן קבוע
בפעם הראשונה שאדם מעשן הוא ישתעל באופן מידי, אם יחזור על הפעולה שוב ושוב הגוף יסתגל. גם עם אלכוהול...
על מנת שנאפשר את בניית הרקמות והזנת הגוף אנו צריכים לספק מספר תנאים בתהליך של ריפוי והחלמה:
א.בניית סביבה והרגלים מתאימים לחוקי הטבע: אויר צח, סביבה ירוקה, שמש,
ב. בניית הרכב דם ע"י תזונה נקייה ובריאה- 70% אוכל חי ו 30% מבושל, הרבה עלים ירוקים אורגניים- פעולתם היא כמו מטאטא ושטיפה של עורקי הדם
ג. לאפשר לפסולת להתרוקן ללא התערבות תרופות-עלים ירוקים
ד. גיוס כל הכוחות לריפוי ע"י צומות , שיקים, מיצים...
ה. חסכון אנרגטי- ניתוק פלאפון, הימנעות משיחות מיותרות שגוזלות אנרגיה – תעניות דיבור
**המצב של בריאות הוא מצב שלם – חיבור לחיים, מצב של חולי- כמו חול הוא פיזור ופירוד והתרחקות מהחיים לכן יש ליצור את התנאים לחיבור מחדש ולאיחוד, בעזרת דיוק – לא עודף ולא חוסר.
** תהליך ריפוי תמיד יהיה מלווה במשבר הבראה נקרא: healing crises -
במצב זה צריך להבין את התהליך:
כל שעסוק בלפלוט לא יכול לקלוט וכל שעסוק בלקלוט לא יכול לפלוט.
המערכות יכולות לפלוט פסולת רק כשיהיו פנויות מלקלוט מזון לכן במצב של משבר הבראה למעט באוכל ואף רצוי מאוד לצום.
רעלים- מצטברים ממקור חיצוני וממקור פנימי, ייצור הפסולת הוא תמידי, יכולת ההפרשה חייבת להיות גדולה ממה שמכניסים ויעילותה חשובה ביותר- הכוונה לפליטת הפסולת כמה שיותר מהר ומיידי על מנת לא לאפשר לפסולת להישאר במערכת .פסולת שנשארת במערכות הגוף הרבה זמן מצטברת, נדבקת בדפנות והופכת למסוכנת. (טרשת עורקים- הצטברות של שומנים בדם)
מקור חיצוני: בראשונה ממזון, מים (פלואוריד), אויר , כימיה- קרמים, משחות, דאודורנטים משחות שיניים ,סבונים (מלא בכימיקלים) תרופות (הגוף לא מצליח לפנות תרופה הנצרכת יום- יום וזה חומרים מסוכנים ששוקעים בגוף.)
מקור פנימי: רגשות, מחשבות, סביבה המשפיעה על התחושות הפנימיות.
משוואת הבריאות: כמה כוח יש לגוף לנקות לעומת כמה שצובר. אם יכולת הגוף לפנות את הפסולת קטנה ממצבור הרעלים- האיזון מופר זוהי מחלה!! מחלה היא הצטברות רעלים, פינוי הוא מצב של ריפוי / הבראה.
(כל אדם, יכולת צבירת הרעלים שונה וזה קשור לקונסטיטוציה- כמה המבנה שלו חזק, קשור לרקע המשפחתי-גנים, סביבה, תנאים טובים או גרועים)
דוגמא: כליות יכולות לספוג התעללות במשך שנים אצל אדם אחד או לקרוס בבת אחת אצל אדם אחר
***כל מחלה מתחילה במחלה אקוטית ולכן קריטי לטפל בשפעת בצורה מדויקת ונכונה: מנוחה, סביבה שקטה, ללא מזון, מעט מים, אפשר מיצים של פירות כדי לתת אנרגיה עד שהגוף מסיים את תהליך הריפוי.
שלבים להתפתחות מחלה:
1.אקוטית- מחלה שבאה מהר, קצרה, סימפטומים חזקים או חלשים תלוי בכמה הגוף חזק להתמודד, ככל שחזק יותר הסימפטומים יהיו חזקים כי אז מפנה את הפסולת בצורה מהירה וחזקה.
2.סב אקוטי- ההפרשות הופכות לקבועות, אלרגיות קבועות, כאבי ראש קבועים, פריחות קבועות מהעור.
3.אם מדחיקים את השלב השני מגיעים לשלב 3- מחלה כרונית- קבועה,
ע"פ הרפואה המערבית לא ניתנת לריפוי, פעם מתבטאת ופעם לא, הרעלים עברו דיכוי ולכן הגוף מנסה לפלוט כל פעם קצת.
לדוג: קרוהן, פסוריאזיס, אסטמה, סכרת, לחץ דם, דלקת מפרקים...
4.מחלה ניוונית- או סרטן, האיבר כל כך נחלש שהרע משתלט על הטוב ולטוב אין כוח להתנגד, לדוג: רפלוקס שמדוכא עי לוסק ועוד כל מיני תרופות יכול להתפתח לסרטן בקיבה, מחלה כרונית שלא מטופלת יכולה להפוך למחלה ניוונית או לסרטן.
ברויס הוכיח שסרטן מתפתח בכל מקום שאין בו זרימת דם , מקומות שיש לחץ אין פינוי של רעלים ואין אספקה של חומרים טובים.
-חומציות יתר בדם היא אחד הגורמים החשובים ביותר שצריך להתייחס אליהם ולא מקבל התייחסות כמעט בכלל ברפואה המערבית והוא עוד גורם למחלת הסרטן.
-מומלץ לאדם ליזום ניקוי בזמן שהוא מרגיש טוב ולא לחכות לשלב בו הגוף יחליט בשבילו ליצור משבר הבראה.
בזמן השינוי / ניקוי, יווצר משבר הבראה – מהמילה שובר, שמטרתו שינוי טוב וחיזוק כוח החיים, משבר ריפוי הוא תוצאה של התגברות כוחות הריפוי על כוחות המחלה.
שיטות ניקוי:
1.בראש הפירמידה – צום- הימנעות ממזון ולא ממים-כשאדם חולה אין לו תאבון, תינוק חולה לא רוצה לאכול וזה מראה שהטבע מאותת לנו ואומר ׳אל תאכל׳ כיוון שאדם חולה לא יכול לעכל מזון,האדם ניזון ממה שמעכל לא ממה שאוכל,אם אתה לא מעכל אז מה שאכלת הופך לרעל.
בצום הגוף ניזון מרזרבות,תנאי ראשון לפליטה הוא להפסיק את הקליטה ואז הכוח הדוחה מתעורר.
, הצום מתחלק לצום ארוך וקצר ותלוי במשקל הגוף. (לפרט ולהסביר על היחס של משקל הגוף ועד איזה משקל מתאפשר לצום)
2.מיצים- אנרגיה זמינה מידית ללא בזבוז של אנרגיה מהגוף, רק נותן אנרגיה ואז הגוף פנוי לתהליך הריפוי.
3.קומפרסים- שיעור בפני עצמו, וטיפולי מים לזירוז ריפוי ולהתמודדות עם כאבים
4.הידרוקולוניק-וחוקן במקרים מיוחדים .
נקודות חשובות להטמעת שינויים באורח החיים על מנת לחזק את מערכות הגוף לתפקד בצורה טובה ויעילה:
** בזמן שינה הגוף עסוק בלפלוט רעלים, נאפשר לו להיות עסוק בפליטת הרעלים ולא בעיכול לכן רצוי לסיים את הארוחה האחרונה 3 שעות לפני השינה
**בבוקר לשתות מים חמימים עם לימון כשמתעוררים כדי לאפשר לניקוי להמשיך
**אכילת פירות מהבוקר עד הצהריים – אנרגיה זמינה מהירה וקלה לעיכול
**לקחת בחשבון את יעילות הספיגה ולכן יש צירופי מזון- ממליצה בספר של יצחק בן ארי-'תזונת האדם ובריאותו'-
חשוב לא לשלב אכילת פירות מתוקים וחמוצים יחד, זה מייצר תסיסה
חשוב לא לאכול באותה ארוחה דגנים וקטניות בגלל שצורת העיכול שלהם שונה . סביבה חומצית וסביבה בסיסית.
**בארוחת ערב לשלב חלבונים, בלילה הגוף עסוק גם בבניית רקמות מלבד פליטת הפסולת
**לאכול כמה שיותר עלים ירוקים מגוונים אורגנים
** ליזום ניקוי כלשהו לפחות פעם בחודש לדוגמא: צום של 24 שעות, צום מיצים למשך שלושה ימים עד שבוע
**לשלב פעילות יום יומית של תנועה מתונה – מערכות הגוף ישפרו את תפקודיהן בצורה ניכרת
**באופן קבוע לסיים מקלחת במים קרים למשך דקה- פותח את הנקבוביות ומעודד פליטה למשך כל היום.
**להמעיט בכמויות של האוכל ככל שמתבגרים, ככל שמתקדמים בגיל כך צריך להפחית בכמות המזון
**מומלץ לאכול בישיבה על הרצפה או לעבור לשבת ברגליים מסוכלות לאחר סיום הארוחה זהו המונח הטוב ביותר לעיכול נכון
** כשמסיימים ארוחה לאפשר למערכת העיכול לעבוד לפחות למשך שעתיים –שלוש לפני שמכניסים מזון נוסף.
**לצרוך יותר פירות וירקות חיים ופחות אוכל מבושל
** לא לאכול פירות לאחר ארוחה
** בזמן כאבים להיעזר בקומפרסים בטמפ של מי ברז – זה מפחית מהכאבים
(הסבר קצר וכללי על טיפולי קומפרסים- בשילוב קומפרס כליות)
לסיכום:
-רפואה קשורה לשכל הישר!
-אין ריפוי ללא הסרת הסיבה!
-הטיפול הוא להסיר את גורם המחלה!
-אין חומר חיצוני שמרפא מחלה!
חוץ ממילוי חסרים הנוצרים בעקבות צורת חיים לא נכונה וחוסר יכולת של הגוף ליצור ספיגה טובה ויעילה מהמזון.
כמו לדוג: b12 שמיוצר באופן טבעי אם נותנים את המזון המתאים ודואגים לספיגה
אדם צריך לשאול את עצמו האם מה שקורה לו בחיים זה טוב? האם כשהוא קם בבוקר הוא מרגיש חיוני, מלא באנרגיה, שמח לקראת יום חדש, מודה על כך שהתעורר וקיבל עוד יום במתנה?
בטבע האנרגיה תלויה בטוב ונטייתה להחזיר את מצב העניינים תמיד למצב טוב.אדם צריך לחבק את המציאות שלו , אדם שמקבל באהבה את המציאות שהוא יצר בעצמו ומבין זאת יקבל כוחות אינסופיים להניע דברים לשנות וליצור התמרה לחיים טובים יותר.
מאחלת לכולם בריאות שלמה
נמסטה

 

ליזה