כיצד להשפיע על המציאות ולחיות מתוך חופש ושחרור

משתפת מתוך הפילוסופיה משיעור יוגה הבוקר וממפגש ההעמקה :
בכתבי היוגה סוטרה פטנג'לי מזכיר את המושג זמן ומרחב שלא באמת קיימים, בסוף הפרק השלישי כותב: " הידיעה המבחינה נשגבת לכל וכוללת הכל בו בזמן"  
מה שמקיים את המושג זמן היא ההכרה שיוצרת מחשבה ומחשבה תמיד תהיה קשורה לזמן עבר או לעתיד שהרי העבר כבר לא קיים והעתיד לא ידוע ואין לנו שום אפשרות ליצור ידיעה לגבי מה יהיה.. אז אם כך איך בכל זאת אפשר לשנות מצבי חיים ולהשפיע על מציאות חיינו לכיוון הטוב והמיטיב?
אנשים חושבים שרק לחשוב חיובי ישנה להם את תוצאות החיים. "תחשוב חיובי , יהיה טוב".  
אבל כמעט בלתי אפשרי ל'מודע' של האדם לגבור על 'תת המודע',  תת המודע הוא זה שמנהל לאדם את בחירות חייו ואת מחשבותיו.
סינפסה שנבנתה כבר במח מהעבר מההשפעות שהוטבעו (בסנסקריט 'סמסקרות') תגרום לאדם לחזור ולחשוב שלילי, גם אם הוא הכי רוצה להגיע לתוצאה חיובית מסויימת.

המדע מגלה לנו שזה לא מספיק רק מחשבות חיוביות אלא צריך להגיע לדרגה שתת המודע חי את העתיד בזמן ההווה ויוצר מחשבות חיוביות, שהתודעה תשבור את גבולות הזמן והמרחב ותקריס מצבי גלי אנרגיה. התרחשות זו חייבת לשלב מחשבה עם הרגשה ולערב את כל חמשת החושים (הטעם , הריח, המגע, הראייה והשמיעה) רק אז באמת קורים ניסים בחיי האדם, כי התודעה נכנסת לשדה שבו כל האפשרויות כבר מתקיימות וכל שנותר לאדם זה רק לבחור , זכות הבחירה מתקיימת עבור כל נברא, הגעה למצב תודעתי זה מאפשר לצאת ממגבלות הזמן והמרחב ולפיכך 'טוב' לא מתקיים ביחס או בניגודיות ל'רע' טוב ורע הם אחד, חומר ורוח הם אחד חיים ומוות הם אחד וכל עיסוקינו היומיומיים המרחיקים אותנו מהרע ומקרבים אותנו לטוב מתבטלים כיוון שהתנגשות וקונפליקט יכולים להתקיים רק בין שניים ואצל האדם היוגי המשוחרר והחופשי זה שמפסיק לחלק את המציאות לשניים ולהצמד לחלק זה או אחר מתקיימת המציאות כאחד שלם ובהתנסות באינסוף בטוטליות ב"הכול".
שבת שלום מבורכת באור לכולם
נמסטה
ליזה.