הרהורים בזמן צום שלושת הימים

21-23/3/16

דהינה -מדיטציה הוא האיבר השביעי מתוך שמונת האיברים של האשטנגה יוגה ואחד משלושת האיברים הפנימיים, נקראים כך בכוונה של איברים השייכים לגוף אחד שלם ומאוחד.

יש חמישה איברים חיצוניים, יותר פרקטיים במובן של עשייה נקראים ביהאר אנגה ושלושה פנימיים שנקראים סמימה- סמ= שלם או שלמות, יאמה הוא האיבר הראשון המדבר על כללי מוסר וריסון עצמי כגון אי אלימות כלפי כל יצור חי,אמת ,אי גניבה, אי חמדנות ופרישות כללי עשה ואל תעשה, חופף לעשרת הדיברות, כשאתה בעבודה רוחנית דרך מדיטציה המתאפשרת על כל אובייקט שתבחר,מתרגל נוכחות ויוצר חיבור לעצמך ולרגע יישום היאמה, כללי המוסר טבועים בתוכך והופכים לחלק ממך, מחיי היום יום שלך, הרצון לעזרה לזולת, חמלה, אמפתיה, הקשבה לעולם, אינך יכול עוד להתעלם ממה שקורה סביבך ואם קורה מסביבך לא טוב אינך יכול להיות במקום של ״מה אני יכול לעשות ?״אלא אתה עובר למקום של לעשות כי אתה מבין שהמקום של לא לעשות זה לא להיות בחיבור לעצמך ואפילו לבגוד בעצמך. זהו מצב של התמרה.

לדוגמא: אתה רואה אישה ברחוב סוחבת סלים כבדים, אתה לא יכול להישאר במקום של אדישות ולשאול עצמך ״מה אני יכול לעשות?״ ואתה ״עושה ״ ועוזר לה! אז זוהי דוגמא מאוד פשוטה על תרגול חמלה אבל זה יכול להיות גם במקרים שמצריכים ממך מאמץ והתכווננות גדולים יותר .

כמו לדוגמא צום, המבטל את ה'אני' שלך המזוהה עם הפרסונה והגוף וברגע של החלשת הגוף הפיזי , מתעצם הגוף הרוחני ומתאחד עם הבריאה למען שינוי המצב הקיים.

 זה החיבור העמוק של דהינה לפרקטיקה בחיי היום יום שלך, מתוך חיבור פנימי לחיצוני הופך אותך לחד יותר, בהיר יותר, מפוקס ומחודד, מלא באנרגיה לעשייה , לעשיית טוב וליצירת עולם יותר טוב, כי היצירה של החיים של כל אחד ואחת מאיתנו נמצאת בידיים שלנו, הבריאה בראה אותנו עם כל המשאבים , נותר לנו רק לתעל מלשון תועלת, לעשות על מנת להועיל, לא רק לעצמנו אלא לכל מי שנמצא סביבנו, ההשפעה מהדהדת לאורך זמן אחרי מעשה וחוזרת אליך, תחשוב בצורה חיובית כל מה שיבוא לידי ביטוי בחומר יהיה טוב, תעשה טוב יחזור אליך טוב.

חשיפה למידע על מצב העניינים יכולה לעורר תחושות של פחד, דאגות וחשוב לי לציין בנקודה הזאת שאמונה בבריאה היא המפתח לשחרור , עשייה מתוך אמונה בבריאה שהבריאה היא הטוב והמיטיב, ורק מתוך עשייה טובה יהיה חיבור לבריאה וקבלת הגנה ,נקראת השגחה פרטית, כל מה שביכולתך לעשות בשתי הידיים תעשה, בלי פחד כי מי שמייצר את הפחד זו רק התודעה שלך עצמך. שחרר את עצמך מהפרסונה שבנית לעצמך - מהמקומות החשוכים, כי חושך לא קיים , חושך הוא הסתרה של האור והאור הוא תדר הבריאה , תדר האהבה, תפעל רק מתוך אהבה.

זה מזכיר לי כשהייתי ילדה ונפגשתי עם דילמות אם לפעול או לא לפעול תמיד הייתי לוקחת את השאלה למצב הענינים הנוכחי והייתי שואלת: האם המצב עכשיו הוא טוב או לא טוב ואם הייתי עונה שהמצב הוא לא טוב אז זה היה הרגע לפעול כדי לשנות 

כי אם לא נפעל המצב ישאר כמו שהוא והוא הרי לא טוב. אז פעלי! פעל! על מנת לשנות, כי החיבור לבריאה נותן תחושת ביטחון שהכל בסדר. לפעול על מנת להועיל להיטיב לעצמך ולכמה שיותר אנשים , זוהי הדרך ואין דרך אחרת. זוהי הטמעה של היאמה , זוהי הדרך לחיות מתוך דהינה , התבוננות ,נוכחות וחיבור בכל רגע לחיים.

 מאחלת לכולם חג פורים שמח

נמסטה

ליזה