לכבוד השנה החדשה הבאה עלינו לטובה/ליזה גאבר

 

שנה חדשה בפתח, האוויר מתחיל להתקרר , החופש הגדול הסתיים ויש אווירה של חזרה למצב רגיעה, התרגשות ושמחה לקראת השנה החדשה, סיום והתחלה בדיוק בנקודת האמצע בינהם כשכל אחד ואחת מאיתנו מהרהר מה צופן העתיד, ההמלצה היא להתחיל בהודיה ובברכה, להודות על החיים, על השנים שניתנו לנו במתנה מהבריאה, להודות על רגעים שלמים ,מלאים ,מפגשים קסומים, קשרים עם אנשים, מכלול התחושות והרגשות המאפשרים חיבור ליקום , מחשבות המאפשרות חקירה ועל כל רגע בו ניתנת הזדמנות לשמחה.
הידע נמצא חי קיים ומתקיים בכל רגע, החיים הם מסע אישי , המסע כולל את המכלול, האינסוף המתקיים בתוכינו ובמרחב שאנו יוצרים מתוך התודעה שלנו, אם ניצור שמחה ואהבה בתוכינו, המרחב מסביבנו יסונכרן לפי תדר השמחה והאהבה וכל הסביבה שלנו תושפע מאנרגיה זו, כי הכל זה אנרגיה, חי, צומח וגם דומם, כולם אנרגיה ברמות שונות של דחיסות.
כדי שאנרגיה תבוא לידי ביטוי ברמת החומר צריך לקרות תהליך של מחשבה>דיבור>מעשה, אם נצליח לשלוט במחשבות ולייצר מחשבות חיוביות של אור, אחדות,הודיה, בשלב הבא נדבר את המחשבה ואז נעשה- נברא, כמו קסם ״אברא כדברא ״ , אברא כ -אדבר.
השאלה הנשאלת : איך אפשר לשלוט במחשבות כשבעצם התחושה היא שהן שולטות בנו?
קטונתי מלתת תשובות לאנשים ,אלא רק לייעץ ורק למי שמעוניין להקשיב אני מאמינה שכל אדם צריך לעשות דרך, לחקור, לבדוק, לשאול ולא לקבל דבר כמובן מאליו.
אנו חיים בעולם של שפע , הכל מהכל ולעיתים רבות גם יותר מדי ואז הדברים נעשים מסובכים ומורכבים ,ההמלצה שלי היא לחיות פשוט, מה זה פשוט? הכי קרוב לטבע. אז איך חיים קרוב לטבע כשחיים בעיר? הטבע נמצא בכל מקום סביבנו, עצים, פרחים, שמיים,עננים, כוכבים, ים, אדמה... כל שצריך זה להתבונן, להקשיב לצלילי הציפורים, לחוש על פני העור את הרוח הנושבת, ללכת יחפים על האדמה, לשים לב לפרפרים ולכל בעלי החיים סביבנו בהרמוניה ולחפש דרכים פשוטות לעשות לעצמנו טוב.
לאחר 15 שנים בדרך היוגה מרגיש לי הכי נכון לתאר את היוגה כדרך המאפשרת חיבור ללב, בלב נמצאות כל התשובות לכל השאלות, בלב לא קיימות מחשבות רק אהבה טהורה , בתנך כתוב: ״וידעת בלבבך״ כל הידע נמצא בלב כל שנותר זה להתחבר ללב.
יוגה מאפשרת התמרה (טרנספורמציה) שינוי, מעבר ממצב של רעש (מחשבות) כשלא שומעים שום דבר והכל מעורפל למצב של שקט ובהירות ,במצב זה של חדות ניתן להבחין בכל ציוץ או לחישה.
תרגול יוגה בהתמדה ובהתמסרות מקרב אותנו לעצמנו, אנו לומדים לנשום נכון, לנקות את הגוף מרעלים, לטפל בכאבים ומכאובים, להחזיר את התנועה ש׳אבדה׳ עם השנים,ממצב של חוסר תנועה לתנועה זורמת ופתוחה המשפיעה על איכות החיים
יוגה מלמדת הקשבה לעצמנו והתבוננות בעצמינו ומהפנים אל החוץ, לעולם סביבנו ויצירת חיים הרמוניים , שלמים ומלאים.
חשוב לי לציין את העובדה שכל הצרכים הבסיסיים לקיומינו: המזון, המים, האוויר נמצאים כיום במצב ההולך ומדרדר משנה לשנה ועם פיתוחים חדשניים שיוצרים עוד זיהום ופסולת הפוגעים בכדור הארץ , בבעלי החיים ובבני האדם ,בנוסף המידע המיותר שמציף אותנו באמצעות כלי המדיה השונים דרכו מקבלים מידע בכל רגע על ההתרחשות במספר מקומות שונים בעולם, יוצר תחושות של פחד, חרדה, דאגה, דיכאון, הזדהות וכו... בנוסף כל המסגרות שאמורות ליצור סביבת חיים נעימה ותומכת ,לוקה בתסמונת ה׳אינטרסים׳ ,האגו והכח.
למרות ואף על פי כל העובדות הללו, אפשר לשמור על שפיות וליצור חיים מאוזנים ואף שלווים בתדר גבוה של אור ואהבה דרך היוגה, לדעת שהעולם מתקיים בתנועה במצבים משתנים של חושך ואור, יום ולילה, למטה ולמעלה בצמדי ניגודים היוצרים תנועה מעגלית של אחד, כמו כדור (הארץ) כשבמרכז הכדור התנועה נשארת קבועה ולא משתנה, בסנסקריט נקרא פורושה או מצב של טוריה, כמו סופת טורנדו שמעיפה כל מה שמסביבה ויוצרת כאוס ובלגן אבל במרכזה לא קורה דבר...דממה, עצירה ואולי עזיבה , כמו בשוואסנה , כשמרגישים צורך להטען באנרגיות חדשות וטובות, נשכבים על הגב , עוזבים את הכל,התחושות , המחשבות , הרגשות , מאפשרים לגוף לעזוב את התנועה והפעולה ונכנסים למצב הרפייה, הגוף עם כובד המשקל שלו שוקע ונתמך ע׳י הקרקע.כך מסתיים לו כל תרגול, כך מסתיימים ואולי מתחילים שוב החיים, אז לפני שעוזבים כי הכל זמני ובר חלוף בואו נחיה ונשמח את החיים.
בכל תחילת שנה חדשה אני מזמינה את כולם, (גם אנשים שלא התנסו ביוגה ) לפתוח את השנה בברכה ובהודיה ,בתרגול בזריחה, בחוף הים באשדוד, כשהשמש שולחת את קרני האור שלה המחממות והרכות, להתחבר לעצמנו ולבריאה, להתמלא באנרגיה טובה ומאירה ולבקש משאלה.
המפגש יתקיים ביום ראשון (ערב ראש השנה) 13.9.15 בזמן הזריחה בשעה 05:30 בחוף מיעמי רחוב הטיילת 10 (מאחורי אולמי בל מר) אשדוד
לבושים בלבן. יש להצטייד במזרון יוגה.
התרגול רך ומתאים לכולם.
בואו באהבה.